Kredyt samochodowy w mBanku

27 lutego
16:35 2012

Kupno samochodu wcale nie musi wiązać się z wielkimi wydatkami i wyrzeczeniami. Nie musimy także kupować auta tańszego, niż planowane tylko dlatego, że nie mamy wystarczająco dużo gotówki. Równie dobrze, a przy tym szybko i sprawnie, można postarać się o kredyt samochodowy. Jedną z ciekawszą ofert na rynku kredytowym w tej dziedzinie jest kredyt oferowany klientom przez mBank. Łódzki bank proponuje jedno z niższych oprocentowani na rynku, a także korzystne warunki spłaty.
Najważniejsze w kredycie jest oczywiście oprocentowanie. Kredyt samochodowy mBanku ma je w wysokości 10,9%. Jest to jednak oprocentowanie nominalne, rzeczywiste jest nieco wyższe i wynosi 14,91%. Oprocentowanie rzeczywiste jest podwyższone głównie ze względu na dosyć wysoką prowizję, która znajduje się na poziomie 3%. Nie jest to oczywiście żaden rekord jeśli chodzi o pobieranie prowizji, ale równie dobrze można znaleźć oferty, w których bank prowizji nie pobierze wcale. Oprocentowanie rzeczywiste podwyższane też jest przez koszty ubezpieczenia. Kredyt samochodowy w mBanku daje możliwość ubezpieczenia w różnych pakietach. Do wyboru mamy dokładnie trzy:
– Pakiet Standard koszt 0,093% * liczba miesięcy kredytu * łączna kwota kredytu

– Pakiet Komfort koszt 0,140% * liczba miesięcy kredytu * łączna kwota kredytu

– Pakiet Prestiż koszt 0,190% * liczba miesięcy kredytu * łączna kwota kredytu
To tyle, jeżeli chodzi o koszty, bo za wcześniejszą spłatę prowizji nie będzie. Jeśli chodzi o zabezpieczenie, to bank wymaga przepisanie 49% wartości samochodu na siebie oraz cesję polisy autocasco. Kwota kredytu musi zawrzeć się między 5 000zł a 450 000zł. Co ciekawe, spłatę kredytu bank pozwoli rozpocząć z sześciomiesięczną karencją. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które mają inne zobowiązania finansowe i nie chciałyby brać kolejnego kredytu w tym samym czasie, a potrzebują samochodu na szybko.