Kredyt na przyczepę samochodową – który bank pożyczy?

Kredyt na przyczepę samochodową – który bank pożyczy?
12 grudnia
19:04 2016

Zakup samochodu, szczególnie nowego, na kredyt nie stanowi już żadnego problemu. Tego typu produkt kredytowy posiada prawie każdy bank. Niestety, o wiele gorzej jest, gdybyśmy chcieli sfinansować kredytem zakup przyczepy samochodowej. Który bank pożyczy nam wtedy pieniądze?

Kredyty samochodowe mają tak naprawdę nieco szersze znaczenie niż tylko kredytowanie aut. Za ich pomocą często można sfinansować zakup także innych pojazdów, jak motocykle czy quady. Nie oznacza to niestety, że każdy bank podciągnie pod kategorię pojazdu przyczepę samochodową. Sprawdźmy, gdzie można otrzymać kredyt właśnie na przyczepę.

Kredyt Samochodowy BGŻ BNP Paibas

Bank ten finansuje zakup przyczep samochodowych do 3,5 t, a także przyczep campingowych i pojazdów typu camper. Oprocentowanie nominalne tego kredytu to 4,99% w skali roku, natomiast RRSO – 10,99%, a maksymalna kwota, jaką możemy pożyczyć to 125% wartości pojazdu. BGŻ BNP Paribas gwarantuje także niezmienność raty przez cały okres spłacania zobowiązania, a także oferuje atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe. Można również wykupić przedłużoną gwarancję.

Jeśli chodzi o dochód, najbardziej pożądane są osoby z umowa o pracę lub prowadzące własną firmą, ale pieniądze mogą pożyczyć także emeryci, renciści, rolnicy albo osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych.

Bank BPH: Auto Sezam

Niestety w przypadku oferty Auto Sezam mogą skorzystać z niej tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą od co najmniej 6 miesięcy, a dodatkowo kupowana przyczepa musi być zarejestrowana. BPH jest gotowy sfinansować 90% wartości przyczepy na maksymalnie 8 lat, co oznacza, że i tak należy posiadać własne środki, decydując się na tę ofertę. Za to można liczyć na szybką decyzję kredytową, nawet do 2 godzin. Zabezpieczeniem kredytu może być tu na przykład gwarancja de minimis.

Kredyt Samochodowy Idea Bank

W przypadku Idea Banku ten nie zgadza się na finansowanie kredytem zakupu przyczepki przez osoby fizyczne, ale w przypadku osób prowadzących działalność nie stwarza już w tym zakresie żadnych przeszkód. Można kupić przyczepę, a nawet naczepę. Pojazd może być nowy lub używany. Warunkiem jest jednak, żeby działalność gospodarcza była prowadzona przez 3 miesiące. Maksymalny okres kredytowania to 10 lat.