Lokata rekomendacyjna

03 maja
17:06 2009

W listopadzie 2008 roku Bank BPH wprowadził do oferty dla swoich klientów indywidualnych nową ofertę depozytową zwaną lokatą rekomendacyjną. W tym samym czasie bank podwyższył oprocentowanie standardowych lokat terminowych dla klientów indywidualnych.

Nowa lokata zwana  rekomendacyjną jest propozycją zarówno dla nowych , jak również dotychczasowych klientów indywidualnych banku. Bank BPH stawia warunek przy skorzystaniu z promocyjnego oprocentowania, jakim jest założenie lokaty na termin 3,6 lub 12 miesięcy  oraz zarekomendowanie lokaty na ten sam termin przyjacielowi lub znajomemu, który do tej pory nie korzystał jeszcze z usług Banku BPH. Przy zakładaniu lokaty   bank nie  wymaga od klienta  założenia  rachunku bieżącego.
Lokata rekomendacyjna jest wolna od ograniczeń dla kot maksymalnych lokowanych przez rekomendującego jakim jest osoba polecająca i rekomendowanego, którą jest osoba polecana.
W przypadku rekomendacji klient ma zagwarantowane uzyskanie dodatkowego oprocentowania na założonej lokacie aż o 2 pkt. procentowe więcej w porównaniu do stawki podstawowej. Z dodatkowego oprocentowania, korzysta również rekomendowany. 
W praktyce oznacza to, że obecny klient posiadający w Banku BPH lokaty  12-miesięczne o oprocentowaniu 8%, który zarekomenduje lokatę na ten sam okres drugiej osobie, uzyska na swojej lokacie od momentu założenia lokaty przez Rekomendowanego 10% w skali roku. Lokata rekomendowanego będzie w tej sytuacji  jest oprocentowana na 10% przez całe 12 miesięcy.
Lokatę rekomendacyjną wyróżniają, oprócz najwyższego na rynku oprocentowania: brak obowiązku posiadania konta w Banku BPH  nie wyklucza założenia lokaty, nie ma  maksymalnej kwoty dla lokaty, oraz wybór dogodnego dla klienta spośród trzech terminów lokat – na 3, 6 lub 12 miesięcy.
Bank BPH lokaty standardowe oferuje klientom indywidualnym o nowych stawkach oprocentowania:  1 miesiąc: 5,1% ; 3 miesiące: 7%; 6 miesięcy: 7,5%, 12 miesięcy: 8%,
24 miesiące: 8%, 36 miesięcy: 8%