Najlepsze kredyty samochodowe

12 marca
21:29 2012

Każdy z nas ma taki moment w swoim życiu, że stwierdza, iż przydałoby mu się auto. Wygoda, oszczędność czasu i niezależność, to główne atuty posiadania własnego samochodu. Niestety, aby odłożyć kilka lub kilkanaście tysięcy złotych nie każdemu starczy cierpliwości i sił woli. Co innego kredyty samochodowe. Większość z nas mając zobowiązanie finansowe spłaca je bez problemu, ale odłożenie tej samej kwoty na koncie graniczy już z cudem. Warto jednak przemyśleć wzięcie kredytu, który będzie dla nas jak najkorzystniejszy.
Dobrą ofertę kredytu samochodowego posiada Getin Noble Bank. Tylko dwa banki dają obecnie tańsze kredyty samochodowe. BNP Paribas posiada co prawda także atrakcyjniejsze oprocentowanie, ale za to, aby je otrzymać trzeba założyć dosyć drogie w utrzymaniu konto osobiste. Oprocentowanie nominalne w ofercie Getin wynosi 12,2%. Standardowa wysokość prowizji za przyznanie kredytu to 1%, ale można ją negocjować z doradcą bankowym. Ubezpieczenie także jest negocjowane i jego wysokość ustalana jest indywidualnie. Brak jest opłaty w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Zabezpieczenie jest standardowe. Przewłaszczenie części pojazdu, a także cesja praw z polisy autocasco. Kredyt na auto w wieku do 8 lat podlega uproszczonej procedurze przyznania, jeśli kwota pożyczki wynosić będzie do 100 000zł. Kredyty na samochód w wieku pomiędzy 9 a 13 lat podlegają uproszczonej procedurze przyznania w kilku przypadkach:
– kwota kredytu wynosi maksymalnie do 30 tys. zł,
– kwota kredytu od 30 tys. do 100 tys. zł, pod warunkiem umieszczenia wkładu własnego w wysokości 30%,
– kwota kredytu wynosi od 100 tys. do 150 tys. zł, pod warunkiem wpłaty wkładu własnego w wysokości 40%, a także zakupu pojazdu u sprzedawcy autoryzowanego.
Kredyty samochodowe udzielane przez Getin Bank najkorzystniej wypadają w przypadku aut do 13 lat. Pojazdy starsze podlegają podwyższeniu oprocentowania o 2 punkty procentowe.