Najtańszy kredyt samochodowy

07 listopada
17:48 2011

W dzisiejszym świecie życie bez samochodu to nie lada utrudnienie. Jednak nie każdy może sobie na niego pozwolić. Właśnie dla takich osób dedykowane są kredyty samochodowe oferowane przez wszystkie banki. Chcesz spełnić swoje marzenia o własnym aucie?

Sprawdź najnowsze propozycje banków w kontekście pożyczki na samochód! Kredyty na samochód oferowane są w każdej bankowej i pozabankowe placówce. W związku z ogromną rozpiętością ofert nasuwa się pytanie: który bank oferuje najtańszy kredyt samochodowy? Na koszty kredytu wpływa wiele czynników. Jednym z najważniejszych wskaźników jest wybór auta, które chcemy zakupić. Jeżeli jest to samochód używany to bank na pewno zainteresuje się jego technicznym stanem i wiekiem. Im starszy pojazd tym wyższe oprocentowanie kredytu. Ważna jest także wysokość wkładu własnego.

Jednym z haczyków jakie stosują banki jest ewentualna opłata wstępna, która rzekomo obniża poziom oprocentowania. Ostatecznie jednak okazuje się, że pożyczka z taką opłatą jest dużo droższa niż w pierwotnej wersji. Kredyt na samochód może być udzielany w formie pożyczki walutowej.  Przed podpisaniem umowy należy zapytać o warunki wcześniejszej spłaty kredytu. W sytuacji, kiedy będziemy chcieli wcześniej spłacić nasze zobowiązanie bank może zażądać od nas rekompensaty. Jak zabezpieczany jest kredyt na samochód? Każdy kierowca musi mieć wykupioną polisę AC. Dodatkowo bank może zastosować zastaw rejestrowy lub poręczenie osoby trzeciej. Niektóre banki dopuszczają wariant odroczenia spłaty kredytu w trudnej sytuacji życiowej.

Jest to możliwe zwykle na okres kilku miesięcy. Banki nie chętnie finansują stare samochody. W związku z tym standardowy wiek auta wliczając w to okres spłaty może wynosić 15 – 20 lat. Aby skutecznie porównać oferty na najtańszy kredyt samochodowy, warto skorzystać z porównywarek on-line.