Ranking kredytów samochodowych

19 marca
21:54 2012

Kredyty samochodowe zazwyczaj finansują zakup naszego wymarzonego auta. Dla wielu osób jest to wręcz jedyny sposób na kupno nowego samochodu. Niestety kredyt ten wiąże się z dużym wydatkiem na który stać mniejszą część naszego społeczeństwa.

Kredyty samochodowe oferują zarówno banki jak inne instytucji finansowe, które specjalizują się w tym zakresie. Jak więc wybrać dobry kredyt samochodowy? Warto skorzystać z pomocy, które znajdziemy w sieci.

Ranking kredytów samochodowych.

W znalezieniu dobrego kredytu może nam pomóc ranking kredytów samochodowych. Oferowany jest przez wiele portali finansowych. Dostęp do niego jest oczywiście bezpłatny. Należy jednak wiedzieć jak odczytać informacje z rankingu aby były pomocne. Otóż ranking kredytów samochodowych zwykle klasyfikuje oferty pod względem ich oprocentowanie. Natomiast z zaciągnięciem kredytu wiążą się jeszcze inne koszty takie jak wykupienie pakietu ubezpieczeń wy zapłaceniu prowizji za samo udzielenie kredytu. Poza tym możemy się spotkać z rankingami, które już dawno straciły swą ważność. Aby uniknąć „przestarzałych” informacji wystarczy zwrócić uwagę na datę publikacji danego artykuły. Sugerowanie się ofertami ,które już nie istnieją z pewnością nie jest sposobem na znalezienie dobrej oferty.

Ranking kredytów samochodowych, a kalkulator rat.

Jeśli wybraliśmy już kilka ofert banków, które cieszą się naszym uznaniem warto jest obliczyć ich raty. W tym celu musimy znaleźć w sieci kalkulator kredytów samochodowych. Wystarczy ze wprowadzimy wszystkie dane takie jak suma kredytu, jego oprocentowanie i informacje dotyczące kredytowanego auta, a kalkulator w mgnieniu oka wyliczy ratę. Należy jednak pamiętać, że rata kalkulograf może nie równać się z tą którą zaoferuje bank.