Jest wiewle metod na sfinansowanie zakupu auta

Jest wiewle metod na sfinansowanie zakupu auta
27 października
12:47 2014

Najczęściej nie stać jest nas na zakup auta za gotówkę więc kupujemy samochód na kredyt. Jest wiele form sfinansowania zakupu samochodu więc warto zastanowić się czy samochód lepiej kupić za kredyt gotówkowy, samochodowy, balonowy, pod zastaw mieszkania czyli za pożyczkę hipoteczną a może po prostu wziąć samochód na kredyt w firmie leasingowej.

Każdy mężczyzna marzy o własnym aucie ale nie każdego jest na nie stać.

W związku z tym jaki sposób kredytowania wybrać aby był jak najkorzystniejszy i najtańszy jednocześnie?

Prześledźmy wszystkie sposoby finansowania zakupu auta i wówczas okaże się jaki jest najkorzystniejszy.

Kredyt gotówkowy ma swoje zalety ponieważ jest udzielany na dowolny cel i nikt w banku nie zapyta ani o wiek auta ani czy jest to nowe czy używane auto i nikt też nam nie każe wykupić dodatkowe ubezpieczenie jakim jest ubezpieczenie autocasco. Ale kredyt gotówkowy ma też swoje wady ponieważ zazwyczaj kwota kredytu jest ograniczona, jest to kredyt tylko na kilka lat no i kredyt gotówkowy jest o wiele droższym kredytem niż na przykład kredyt samochodowy.

Z kolei kredyt samochodowy ma również swoje ograniczenia ale jest też zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Problem w tym że najczęściej bank staje się współwłaścicielem samochodu ponieważ jest on zabezpieczeniem bankowych no i bank nakazuje wykupienie ubezpieczenia autocasco.

To może kredyt balonowy? To dobry sposób ale trzeba mieć odpowiednio dużą gotówkę, bowiem najpierw wpłacamy połowę wartości samochodu a połowa rozłożona jest na raty, albo odwrotnie najpierw spłacamy niskie raty a później wpłacamy 50-60 procent wartości samochodu.

Może też być pożyczka hipoteczna i jest to chyba najtańsza metoda kupna samochodu ponieważ pożyczka hipoteczna jest przyznawana na dowolny cel a spłata takiej pożyczki rozłożona jest na wiele lat, jest więc stosunkowo tanim rozwiązaniem ale wadą tej metody jest zastaw mieszkania bądź inne nieruchomości.

Ponadto spłata kredytu przez wiele lat też nie nastraja optymistycznie, ale wybór należy do każdego starającego się na samochód na kredyt.