Lepiej zainwestować trochę grosza w ubezpieczenie samochodu

24 sierpnia
10:42 2009

Wprawdzie ubezpieczenia nie są tanim wydatkiem, ale lepiej zainwestować trochę grosza w ubezpieczenie samochodu, domu, czy własnego zdrowia, niż później bezradnie przyglądać się jak ktoś kradnie nam auto, a my nie możemy odzyskać naszych pieniędzy, jak powódź zabiera nam dom, czy nie mamy z czego zapłacić za leczenie.

Ubezpieczenie jest ważne i nie można zasłaniać się jedynie kosztami. Przynajmniej jeżeli chodzi o ubezpieczenia podstawowe. Każde dodatkowe ubezpieczenia, aczkolwiek są ważne, nie są już, aż tak konieczne. Z pewnością mając auto musimy wykupić OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Można również wykupić dodatkowe ubezpieczenie, jakim jest AC, czyli tak zwane autocasco /ubezpieczenie auta od kradzieży, zniszczenia bądź uszkodzenia , a także ubezpieczenie NW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jak już jednak zaznaczyliśmy na wstępie są to ubezpieczenia dodatkowe i nieobowiązkowe. Chyba, ze samochód został zakupiony na kredyt i bank życzy sobie wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. Najczęściej wszystkie ubezpieczenia komunikacyjne ubezpieczyciel proponuje klientowi w jednym pakiecie

Do każdej z grup ubezpieczeniowych można wykupić dodatkowe ubezpieczenia, które rozszerzają odpowiedzialność prawno-świadczeniową firmy ubezpieczeniowej Na przykład w ubezpieczeniu na życie można wykupić dodatkową umowę na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku. Wówczas występuje podwójny wypłata świadczenia osobie wskazanej do odbioru takiego świadczenia. Dodatkowym ubezpieczeniem tej grupy ubezpieczeń, jest także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Wówczas za trwałe inwalidztwo, zapisane w umowie, spowodowane wypadkiem, ubezpieczony otrzymuje pieniądze w wysokości zależnej od kwoty ubezpieczenia oraz procentu inwalidztwa.

Podobna sytuacja jest w innych grupach ubezpieczeniowych, klient zawsze może wykupić dodatkowe świadczenia. Zależy to tylko i wyłącznie od niego.