Szukasz kredytu samochodowego? Złóż wniosek przez Internet

Szukasz kredytu samochodowego? Złóż wniosek przez Internet
01 sierpnia
12:34 2014

Internet i możliwości, jakie oferuje, są w coraz szerszym aspekcie wykorzystywane przez banki. Dotyczy to między innymi kredytów samochodowych, o które wnioski możemy składać online, zyskując na czasie.

Obecnie już chyba nikogo nie dziwi szerokie wykorzystywanie Internetu w sektorze bankowości. Instytucje tego typu po wprowadzeniu usługi bankowości elektronicznej przekonały siebie i klientów do takiego rozwiązania, co pociągnęło za sobą stworzenie lawiny produktów online. Teraz przez Internet już nie tylko założymy konto w banku, lokatę, dostaniemy pożyczkę, ale nawet kredyt samochodowy.

Kredyt samochody tym różni się od pożyczek i kredytów gotówkowych, że uzyskane z niego środki musimy przeznaczyć na wyznaczony cel, czyli w tym przypadku zakup auta. Samo wnioskowanie o kredyt będzie więc odbywało się na nieco innych zasadach, niż w przypadku kredytów gotówkowych. Sama procedura weryfikacji zdolności i wiarygodności kredytowej klienta to z pewnością jedna z najbardziej uciążliwych kwestii, w związku z czym banki postarały się o jej znaczne uproszczenie i dostosowanie do oczekiwań klientów. Pierwszym efektem takich starań była oferta mBanku, który wprowadził kredyt samochodowy przez Internet. W tym przypadku możliwie jest uzyskanie środków na nowe auto nawet w przeciągu kilkunastu minut, choć należy też zwrócić uwagę, że oferta przeznaczona jest wyłącznie dla posiadaczy rachunku w mBanku, a to wiąże się z możliwością regularnego obserwowania salda i zmian na koncie klienta, co służy budowaniu jego limitu kredytowego. Sam wniosek jest więc formalnością, choć nie zmienia to faktu, że usługa jest niezmiernie wygodna dla klienta.

Poza ofertą mBanku, który pozwala przebrnąć przez całą procedurę drogą internetową, na rynku znajdziemy tez dużą ilość produktów kredytowych, w przypadku których możliwe jest złożenie wniosku online, nawet bez konieczności posiadania rachunku w danym banku. Bank zyskuje w ten sposób czas na weryfikację i analizę klienta, po czym informuje go o swojej decyzji i ewentualnie zaprasza do oddziału w celu podpisania umowy, a także dopełnienia formalności związanych z ustanowieniem zabezpieczenia na pojeździe.