Wymogi kredytu na samochód

05 stycznia
00:24 2012

Kredyt na samochód to ciekawa opcja dla tych, którzy nie przywiązują się do swoich aut, a nie mają wielkich oszczędności, by kupić nowe mimo, że pozbędą się dotychczasowego. Wszyscy, którzy nie mają zamiaru czekać na to, aż uzbierają odpowiednią kwotę muszą wiedzieć kilka rzeczy na temat tego, co zawierają oferty na kredyty samochodowe.
Dość istotną sprawą jest kwestia posiadania pojazdu. Do czasu, kiedy wciąż spłacamy raty, to bank jest formalnym właścicielem samochodu. Dlatego kredyty samochodowe udzielane są w większości wypadków, tylko jeśli kredytobiorca opłaca składkę nie tylko OC, ale także autocasco. W dodatku musimy otrzymać także cesję, która będzie oddzieleniem banku od wszystkiego, co stanie się z samochodem w trakcie jego spłacania. Mówiąc wprost, bank jest właścicielem samochodu, ale umywa ręce od potencjalnych stłuczek czy wypadków.
Dodatkowe ubezpieczenie sprawia, że utrzymanie samochodu jest droższe, ale w przypadku poważnego uszkodzenia z winy właściciela, w wyniku działania osób trzecich i zdarzeń losowych, bank nie może ponieść straty. Mimo niskiego oprocentowania i dogodnego systemu spłat, sprawia to, że kredyty samochodowe mogą być droższe niż sądziliśmy początkowo.
Jeżeli chodzi o wymogi formalne, które musimy spełnić, by kredyt otrzymać, to większość placówek wymagać będzie zaświadczenia o dochodach. Rzadko zdarza się, by trzeba było prosić kogoś o poręczenie za naszą sumienność i uczciwość. Dzięki raczej niedużym wymaganiom otrzymamy szybką decyzję kredytową. W przypadku kredytów gotówkowych doba lub kilka dni, tutaj podobne kwoty dostaniemy czasem nawet w mniej niż pół dnia. Nie wszędzie rzecz jasna, ale znajdą się banki, które już po kilku godzinach dadzą nam odpowiedź, a pieniądze wypłacone będą od ręki. Także, jeśli zależy nam na czasie będzie to dla nas dobrą propozycją.