Kredyt samochodowy w Getin Banku

27 lutego
16:39 2012

Komu z nas nie przytrafiło się czasem nadepnąć mocniej na pedał gazu? Komu z nas nie przytrafiło się, że te nadepnięcie było trochę za mocne? Komu z nas te za mocne nadepnięcie przyniosło stłuczkę lub wypadek? I wreszcie komu z nas nie chciało się jeździć później autem, które było „lekko bite” albo wydawać fortuny na jego naprawę i „klepanie”? No cóż, jeśli byliśmy jedną z takich osób, to z pewnością potrzebny przydałby się nowy samochód. Może tym razem coś lepszego? Pieniądze nie stanowią większej przeszkody, bo można wziąć kredyt samochodowy i powoli spłacać zadłużenie, ciesząc się jednocześnie nowym autem.
Taki kredyt samochodowy oferuje na przykład Getin Bank. Oferta dla klientów, którzy chcą stać się posiadaczami nowego auta używanego, jest jedna z najlepszych w tej dziedzinie. Oprocentowanie nominalne dosyć wysokie – 12,2%, ale oprocentowanie rzeczywiste jest niewiele wyższe, bo jedynie 14,04%. Niecałe dwa procent różnicy, to naprawdę niewiele, bo znaleźć można sporo ofert, których oprocentowanie nominalne i rzeczywiste różnią się o 3,5% lub 4%. Wszystko dlatego, że Getin Bank swój kredyt samochodowy przydziela z niską prowizją – 1%. Nie ma też kosztów obowiązkowego ubezpieczenia. Nie ma także opłat za wcześniejszą spłatę kredytu w przypadku kwoty do 80 000zł. Zabezpieczenie standardowe, czyli przewłaszczenie części samochodu oraz cesja polisy AC.
Bank daje możliwość zastosowania uproszczonej procedury przyznania kredytu. Dla aut ośmioletnich i młodszych jest to kwota kredytu do 100 000zł. Jeżeli wiek samochodu zawiera się między 9 a 13 lat, to uproszczona procedura będzie stosowana jeśli przy kwocie do 30 000zł, kwocie od 30 000zł do 100 000zł przy 30% wkładu własnego oraz 100 000zł do 150 000zł przy 40% wkładu oraz zakupie auta u autoryzowanego doradcy. Jeżeli auto będzie starsze niż 13 lat, to kredyt samochodowy Getin Bank udzieli jedynie do 12 000zł.