Kredyt samochodowy w Raiffeisen Banku

27 lutego
16:44 2012

Kredyt samochodowy jak to kredyt, może być droższy lub tańszy. Banki chętnie udzielałyby tylko tych drugich, ale klienci nie wiedzieć czemu mają to do siebie, że wybierają te tańsze. Jeśli zatem planujemy kupno nowego samochodu, a nie stać jest nas na to, żeby sfinansować go z oszczędności lub kilku najbliższych pensji, to musimy udać się po kredyt. Jedną z ofert na kredyt samochodowy posiada w swojej ofercie Raiffeisen Bank.
Jeśli chodzi o kredyt samochodowy w Raiffeisen Bank, to oprocentowanie nominalne wynosi tu 10,49%, a więc nie jest ono bardzo wysokie. Niestety oprocentowanie nominalne musi być „wzbogacone” przez prowizje i ubezpieczenia, co daje nam dopiero pełny obraz w postaci oprocentowania rzeczywistego. Te z kolei jest dosyć wysokie, bo wynosi 16,57%. Jest to jedna z najdroższych ofert kredytów samochodowych, jakie dostępne są obecnie na polskim rynku. Wszystko przez wysoką prowizję, jaką pobiera bank. Wynosi ona 5%, czyli tyle, ile prowizja w najdroższej ofercie Deutsche Banku. Do całości trzeba jeszcze dodać koszt ubezpieczenia, a te może być bardzo różne. Sprawa wygląda indywidualnie i dlatego trudno o dokładniejsze wyliczenia.
Jeśli chodzi o kwoty i terminy, to kredyt samochodowy Raiffeisen można wziąć maksymalnie na 200 000zł, a sam bank oferuje możliwość sfinansowania do 100% wartości pojazdu. Dosyć Czas spłaty jest raczej standardowy, bo potencjalny klient musi wyrobić się w siedem lat. Dłuższe zobowiązanie można zawrzeć na przykład w Alior Banku – maks. 100 miesięcy, a krótsze w BNP Paribas – do 4 lat.
Kredyt samochodowy Raiffeisen Banku jest dosyć drogą opcją, jak na polskie warunki i raczej nietrudno znaleźć bardziej zachęcające oferty. Nie posiada on choćby jednego warunku, który mógłby sprawić, że zostawi konkurencje w tyle. Wszystko, poza wysokim oprocentowaniem, jest raczej standardem w innych ofertach kredytowych.