Dobry czy korzystny

07 października
10:33 2009

Eksperci twierdzą, że na rynku motoryzacji, po okresie stagnacji, coś jakby nieco drgnęło. Skąd taki wniosek? Stąd, ponieważ we wrześniu z salonów samochodowych wyjechało aż prawie 25 tysięcy nowych samochodów osobowych. Ma to by ć najlepszy wynik z pięciu ostatnich lat. Podobny odnotowano w roku 2003, dlatego tak entuzjastycznie odniesiono się do tego wyniku.

Nie da się ukryć, że jest to najlepszy wynik w ciągu ostatnich lat i trudno z tego faktu nie być zadowolonym. Od początku tego roku sprzedano już prawie 240 tysięcy nowych aut. Ostatnio bardzo często mówiło się, wypowiadali się na ten temat różni tak zwani eksperci, że rynek motoryzacyjny będzie jednym z najbardziej zagrożonych branż. Tymczasem jak się okazuje, mamy się zupełnie dobrze. Skąd zatem Polacy biorą pieniądze na zakup nowych aut? Przede wszystkim z banków. Kredyty samochodowe nadal funkcjonują i nikt nie może zaprzeczyć, że banki nadal takich kredytów udzielają. Mało tego, mówi się, że o dobry kredyt, a w szczególności dobry kredyt samochodowy jest teraz bardzo trudno. Może i trudno, ale nie jest to niemożliwe. Z własnej praktyki wiemy, że takie kredyty istnieją i klienci z nich korzystają.

W jakimś sensie ekspert rynku samochodowego z pewnością ma rację. Coś się na rynku motoryzacyjnym ruszyło. Tylko, że ekspert zapomniał powiedzieć, że ten nagły wzrost sprzedaży aut spowodowany jest przede wszystkim reeksportem aut do Niemiec. To głównie Niemcy kupują auta wyprodukowane w naszym kraju. Jak zapewne pamiętamy, banki rynek motoryzacyjny przedstawiły jako jedną z najbardziej zagrożonych branż i ograniczyły jej kredytowanie. To znaczy pracownicy tej branży raczej mają trudności z uzyskaniem kredytu w bankach. Nie jest to oczywiście równoznaczne ze wstrzymanie kredytów samochodowych dla wszystkich kredytobiorców. Kredyty samochodowe nadal są jednym z głównych produktów bankowych i nadal cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów banków. Problem tylko w tym, że banki nie szafują już tak jak kiedyś kredytami samochodowymi i tak naprawdę obecnie o dobry kredyt samochodowy naprawdę nie jest łatwo.

Może i nie jest łatwo, ale warto się za takim kredytem porozglądać. Teraz w ogóle o jakikolwiek kredyt jest trudno, a o dobry w szczególności. Co to jednak znaczy dobry kredyt samochodowy? Dobry, to znaczy najbardziej dla nas odpowiedni, najbardziej dobrany do naszych możliwości kredytowych. Nikt tego lepiej nie zrobi jak tylko doradca kredytowy – zdajmy się na jego opinię.