Dokąd po tani kredyt samochodowy?

Dokąd po tani kredyt samochodowy?
28 listopada
16:21 2014

Nie zawsze mamy możliwość sfinansowania zakupu wymarzonego samochodu z własnych środków. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu celowego. Sprawdźmy, dokąd się udać, by pożyczyć tanio pieniądze na auto.

Koszt kredytu samochodowego zależy od takich czynników, jak wartość kredytowanego auta, jego wiek oraz okres kredytowania i ewentualny wkład własny klienta. Oczywiście, im starszy samochód i dłuższy okres spłaty zobowiązania, tym większe oprocentowanie pożyczki. Sprawdziliśmy, gdzie w listopadzie można znaleźć najtańsze kredyty samochodowe. Założyliśmy, że kupujemy samochód 5-letni i pożyczamy na ten cel 10 tys. zł, które spłacimy w ciągu 48 miesięcy.

Okazuje się, że najniższy koszt kredytu samochodowego poniesiemy w mBanku. Minimalna kwota, jaką możemy pożyczyć, to 5 tys. zł, a maksymalna  – 450 tys.zł. RRSO oferty Kredyt Samochodowy to 10,52%, a oprocentowanie nominalne wynosi 8,49% w skali roku. Koszt prowizji, jaką zapłacimy, to 3% i zostanie ona doliczona do kwoty kredytu (w naszym przykładzie 3będzie to wartość 300 zł). Miesięczna rata wynosić będzie 254 zł, czyli po 48 miesiącach zwrócimy bankowi 12 184 zł.

Możemy w wypadku tej propozycji mBanku zrezygnować z ubezpieczenia, ale jeśli już zdecydujemy się na wykupienie polisy, oprocentowanie zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Warto wiedzieć, że gdy skorzystamy z tej oferty, otrzymamy możliwość 6-miesięcznej karencji w spłacie kapitału. Możemy również automatycznie spłacać ratę z bezpłatnego rachunku eKonto.

Trochę większe koszty poniesiemy, korzystając z db Kredytu Motoryzacyjnego Deutsche Banku. RRSO wyniesie wówczas 12,21%, wa oprocentowanie nominalne – 10% w skali roku. Zapłacimy  przy tym jednorazową prowizję w wysokości 3%. Rata wyniesie kredytobiorcę 261,23 zł, czyli po 48 miesiącach odda on bankowi 12 539 zł.

Jest to dobra oferta dla osób chcących szybko otrzymać pieniądze, ponieważ bank gwarantuje szybką decyzję kredytową. Dodatkową zachętą do skorzystania z tego kredytu może być fakt, że otrzymamy go bez poręczycieli i zabezpieczeń. Ubezpieczenie nie jest w przypadku propozycji Deutsche Banku wymagane, ale gdy się na nie zdecydujemy, możemy wybierać spośród 2 wariantów. Koszt tańszej polisy to 0,14% miesięcznie.

Interesująco przedstawia się również propozycja Crédit Agricole i jego Szybki Kredyt na Samochód z ratą 263 zł. Korzystając z tej oferty oddamy bankowi w sumie 12 640 zł. RRSO wynosi tutaj 12,68%, a oprocentowanie nominalne – 6,99%. Niestety, zapłacimy prowizję w wysokości aż 9,99% (999 zł). Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, a okres spłaty można skrócić nawet do 2 miesięcy. Bardzo istotną informacją dla kredytobiorcy jest to, że bank nie stosuje w tym przypadku zabezpieczenia na pojeździe.